CENTAR ZA LOKALNU POVIJEST I RODOSLOVLJE

Znak Centra nastao je kao kompozicija sastavljena od dijelova grba Filozofskog fakulteta u Splitu i razgranatog stabla masline. Stablo masline, simbol drevne kulture hrvatskog juga, ovdje sa svojim razgranatim ograncima i strukovima označava rodoslovno stablo.

Ono ovdje izrasta iz temelja - kvadrata koji, kao element hrvatskog grba, simbolizira s jedne strane hrvatsku zemlju te ujedno, ispreplićući se s elementima koji u fakultetskom grbu simboliziraju Dioklecijanovu palaču i jedro broda, s druge strane označava i lokalnu povijest. Prožimanje stabla masline i grba Filozofskog fakulteta u Splitu u zaokruženoj cjelini označava prožimanje djelatnosti Centra za lokalnu povijest s onom Filozofskog fakulteta u Splitu čiji je ovaj Centar ustrojbena jedinica.